Jistota v zatáčkách a radost z jízdy. Plně elektrické BMW i4 prochází závěrečnou fází testování

Precizní ovládání, skvělá dynamika a trakce za všech povětrnostních podmínek a harmonie v interiéru a za volantem. To vše dělá vozy BMW jedinečné. Čistě elektrický model i4 nyní prochází závěrečnými testy a kalibrací v německém Aschheimu tak, aby nabídl vše, co byste od BMW čekali.

bmw i4

BMW i4 bude prvním čistě elektricky poháněným čtyřdvéřovým Gran Coupé. Má před sebou nelehký úkol — nabídnout lokálně bezemisní mobilitu a zachovat si jedinečnou rovnováhu mezi sportovním stylem a jízdním komfortem. Typické vlastnosti, které jsou pro zákazníky trojkové a čtyřkové řady tolik důležité.

V německém městečku Aschheim probíhájí finální testy a ladění techniky tak, aby byla nová i4 dokonale vyváženým, plně elektrickým BMW. Během dynamických testů je důraz kladen na spolupráci všech komponentů pohonu a podvozku, která zajistí, že okamžitý přísun výkonu elektromotoru je v každé chvíli spojen s precizní ovladatelností vozu, dynamikou v zatáčkách a dokonale vyváženým jízdním komfortem.

530 elektrických koní

Srdcem nové i4 je elektrická pohonná jednotka o výkonu 390 kW (530 koní). Na stovku dosprintuje za čtyři vteřiny. Kromě působivého výkonu nabídne BMW i4 také tlumiče navržené speciálně pro tento model a současně s nimi technologie ARB (blízko sebe umístěné regulační prvky protiprokluzového systému) s extrémně rychlou a přesnou regulací. Díky tomu nabídne nová i4 bleskurychlé zrychlení bez zbytečného prokluzu kol a ztráty ovladatelnosti.

Dlouhý rozvor, široké rozchody kol, pro tento model specifické odklony kol, jejich velký průměr, stejně jako vysoká torzní tuhost karoserie, nízké těžiště a vyvážené rozložení hmotnosti — to vše zajišťuje vysokou úroveň agility a preciznosti, hodnot, které jsou zakotveny v DNA značky BMW. Mrkněte na fotografie i4 v akci na dynamických testech!

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *