Přeskočit na obsah

Pravidelná údržba pro váš vůz

Potřebujete pravidelný servis pro váš vůz? Olej, filtry, dezinfekci klimatizace ozonem, případně čištění interiéru? To vše lze realizovat i u vás doma, transparentně, bez nutnosti vozit vůz do servisu. Specializuji se na značku Volvo, ale samozřejmě je možná údržba i vozů jiné značky (Škoda, Toyota, Nissan a další).

Pro objednání prosím pište na matej@driveway.cz nebo volejte na +420 739 980 594.

Výměna oleje u vás doma

Výměna motorového oleje včetně vzduchového a olejového filtru a nového šroubu s těsněním pro olejovou vanu. Rád vám poradím, jaký olej je pro vaše vozidlo vhodný a dodám značku dle vašich představ. Možnost použití i vámi dodaného oleje.

Jak to funguje?

Díky kvalitním servisním nájezdům lze olej vyměnit kdekoliv, kde je k dispozici rovná plocha pro vozidlo. Pak už stačí jen předními koly vyjet na nájezdy a získat prostor pro vypuštění vyjetého oleje. Nebojte, starý olej samozřejmě odvezu sebou a postarám se o jeho ekologickou likvidaci. Auto po výměně předáme v interiéru čisté a nezašpiněné, v případě zájmu můžeme interiér vysát a vyčistit.

Čištění klimatizace včetně výměny kabinového filtru

Pokud vás trápí nepříjemný zápach z klimatizace, je na čase údržba samotné klimatizace a výměna kabinového filtru, který je vhodné měnit alespoň jednou za rok.

Kabinový filtr je vhodné měnit jednou za rok, obzvlášť pozorní pak buďte v případě, že váš vůz často jezdí po městě, nebo vozíte malé děti, které jsou na kvalitu vzduchu citlivější. Opomenutí takové výměny může způsobit nepříjemný zápach ve voze, ale i dýchací obtíže.

Pomoc s nákupem ojetého vozu a jeho prověření

Nákup ojetiny může být v našich končinách nepříjemným zážitkem. Mnoho prodejců ojetých vozů stále uplatňuje nekalé praktiky a spoléhá na to, že zákazníky utahají na emoce a časovou tíseň. Kosmetické poškození a technické nedostatky často nejsou adresovány a zákazníkovi pak často odchází se značně nevýhodnou nabídkou a vozem, kterým není ve 100% stavu.

Mezi nejčastěji manipulované věci patří:

  • zatajená havárie a pojistné události vozu
  • nefunkční/poškozený filtr pevných částic (DPF)
  • úniky provozních kapalin
  • stočené kilometry
  • zanedbaný servis
  • sjeté pneumatiky
Nákup ojetého vozu sebou přináší mnoho úskalí. Díky prověření a prohlídce vozu si můžete ušetřit mnoho starostí a financí.

Všemu výše zmíněnému se můžete poměrně snadno vyhnout, stačí si na prohlídku vozidla vyhradit dostatek času, nepodléhat emocím a sledovat varovná znamení. Je jasné, že u vozu za 40 tisíc vám pravděpodobně bude jedno, zda je levý blatník lakovaný, nicméně u zánovního vozu s cenovkou přes půl milionu už je taková informace zásadní. Vozidla prodaná jako nová v České republice lze po zadání VIN kódu dohledat mimo jiné v databázi Ministerstva dopravy.

Nejnovější příspěvky z blogu driveway.cz