Přeskočit na obsah

Volvo odhalilo svou zcela elektrickou novinku, model C40 Recharge

Několik posledních měsíců se spekulovalo o tom, jak bude nový elektrický model od severské značky vypadat a jaké ponese označení. Na dnešním online eventu bylo představeno Volvo C40 Recharge spolu s plány značky v následujících letech. Máme se na co těšit!

Dva elektrické motory, skvělá světla a osvědčený infotainment

Volvo C40 Recharge bylo představeno s velkou pompou za doprovodu skvělé hudby (Kavinsky — Nightcall) a s oslňujícími světelnými efekty. Nabídne dva elektromotory, jeden vpředu, druhý vzadu, světlomety s pixelovou technologií (které oznámil i Hyundai u Ioniqu 5) a over the air aktualizace softwaru. To vše bude pohánět 78 kWh baterie s udávaným dojezdem až 420 kilometrů (WLTP měřící cyklus). Volvo ale slibuje vylepšení s postupnými softwarovými updaty.

Stejně jako XC40 Recharge nabídne jeden z nejlepších infotainmentů na trhu, poháněný operačním systémem Android od Googlu. Budete si tak moc užít svoje oblíbené Google aplikace nativně ve vozidle.

Budoucnost značky Volvo

Volvo C40 Recharge představuje vizi značky Volvo a nese v sobě všechny důležité prvky, které budou Volvo v následujících letech charakterizovat. Jedná se o plně elektrický model, zakoupíte ho pouze online s možností doručení do dealerství nebo tzv. Volvo pointů a bude vůbec prvním modelem, kde nebude použita kůže s ohledem na životní prostředí a především zvířata.

To všechno jsou prvky, které byly představeny jako směr, kterým se Volvo chce ubírat. Své plány o elektrifikaci Volvo oznámilo už dříve a na dnešním představení modelu C40 Recharge, připomněl CEO značky Volvo, Håkan Samulesson, že do roku 2025 bude polovina všech modelů plně elektrických a od roku 2030 si Volvo koupíte pouze do zásuvky.

Novým a důležitým pilířem značky bude online prodej se stejnými podmínkami pro všechny. Cílem je, aby byl proces nákupu vozu co nejlehčí, transparentní a rychlý. Volvo C40 Recharge bude prvním modelem, který bude možné zakoupit pouze online. V souvislosti s online prodejem chce Volvo také snížit komplexnost a složitost nabídky konkrétních výbav a příplatkových prvků pro krátké dodací lhůty. Kromě vlastní konfigurace nabídne Volvo atraktivní přednastavené konfigurace s krátkou dodací lhůtou. Volvo C40 Recharge si bude možné pořídit také v rámci měsíčního poplatku zahrnujícího servis, asistenci a montáž wallboxu pro domácí nabíjení.

Volvo myslí svůj přístup k udržitelnosti pravděpodobně opravdu vážně a dokazuje to poměrně velkým krokem, ve světě automobilů až možná nevídaným — Volvo C40 Recharge je první model, kde nebude použita kůže, jedná se o první leather free Volvo a další budou následovat. Vyrábět se začne letos na podzim po boku modelu XC40 Recharge v belgickém Ghentu.

Galerie

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.